Kategorisi | Genel

“FIFA” Kupası 2010

eastwoodsptapic-world-cupDünya Kupası’nın yaklaştığı organizasyonu yapacak ülkedeki hareketlilik sayesinde anlaşılmaya başlanır. Sağda solda Dünya Kupası tişörtleri, organizatör ülkenin takımının formaları, enteresan şapkalar, maskeler satışa çıkmaya başlar dünya kupası anısına…Yok artık öyle olamayacak! Çünkü FIFA buna izin vermiyor! Bunu yapabilmek için isim hakkı ödemek gerek! Şimdi ben buraya WORLD CUP 2010 yazdım ya… Gitti bin dolarlar!

Güney Afrika’nın Pretoria kentinde bulunan, organizasyonda maçların oynanacağı yerlerden Loftus Versfeld Statının hemen yakınında bulunan bir pub işletmecisi şimdiden kupanın havasına girerek katılması muhtemele ülkelerin bayraklarını pubın dışına asmış. Girişe de kocaman WORLD CUP 2010 yazdırmış… Bunu gören FIFA’da bu bara tehditi çekmiş. WORLD CUP 2010 kelimelerinin kullanım hakları sadece resmi sponsorlara aittir. Ve sadece resmi sponsorlarca kullanılabilir. Pub sahibi bu yazıyı kaldırmak zorunda kalmış ve FIFA da bunu bir zafer olarak açıklamış… Yani ben tişörtüme, yüzüme boyayla, kalemle WORLD CUP 2010 yazıp sokakta gezerken bir FIFA yetkilisine rastlarsam gitti bin dolarlar!

Futbolu halktan uzaklaştırmayı zaferden sayan FIFA, futbolun nereden türediğini, kimin oyunu olduğunu, kimler olmazsa futbolun olamayacağını, futbolun olmazsa olmazının halk olduğunu çoktan unutmuş… Biz izlemezsek futbolu, sen nasıl para kazanacaksın?

Kaynak: Worldcupblog

This post was written by:

- who has written 293 posts on Efektifpas.


Yazara mail gönder

Leave a Reply

Protected by WP Anti Spam

Takip et // Follow

Açık Radyo – Efektifpas

15 günde bir her pazartesi 19.30'da, 94.9 Açık Radyo'dayız. Duyurularımızı takip etmek için Twitter hesabımızı takip edebilirsiniz...

RadyoEfektifpas

Programlarımızın tüm podcast kayıtları online olarak bulunmasa da dinlemek isteyenler için bir kaç adet program mevcut

‘Salvador’ Guti

Johan Cruyff

Arşivler

Bülent Korkmaz – 3

Tottenham Hotspurs

Nazım Hikmet Ran

HaberVesaire Spor

Video Bug Report

Açılmayan bir video varsa resme tıkla, videonun linkini yolla Teşekkürler...

Facebook Hayran Sayfası

Nisan 2009
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930