Kategorisi | Genel

Misimovic: “Hagi’nin yeteneğini sorgulayanlar tabelaya baksın”

Galatasaray’a büyük umutlarla transfer edilişinin ardından beklentileri karşılayamayan Misimovic, Rusya’nın SovetskiSport gazetesi muhabiri arkadaşım Andrey Lyalin‘e verdiği ropörtajda Hagi’ye selamlarını iletmemizi istemiş. Galatasaray kulübünün kendisine yaptıklarının gülünç olduğunu söyleyen Misimovic, “Magath gibi disiplinli bir çalıştırıcının takımında başarılar kazandım. Bana nasıl disiplinsiz diyebiliyorlar?” açıklamalarında bulundu. (Efektifpas.com)

haberi kullanmak isteyen haber siteleri-gazeteler lütfen kaynak gösterip (Volkan Ağır/Efektifpas.com) yazınız.

Kariyerindeki en büyük hata Galatasaray’a transferin miydi?

Galatasaray’da yaşadıklarıma başka bir açıdan da bakabiliriz. Daha önce Galatasaray’daki bir durumla karşılaşmamıştım. Orada geçirdiğim 6 ay beni karakter olarak daha da güçlendirdi. Galatasaray’da yaşadıklarımı kendi hatam olarak görmüyorum. Galatasaray’da aptalca-gülünç (foolish diyor kendisi esasen kim nasıl okumak isterse…) davrandı bu konuda. Sanırım şu anda onlar da bu konuda hatalı olduklarını düşünüyorlar.

Galatasaray’da disiplin sorunu yaşadığın doğru mu?

Bakın, ben Felix Magath’ın takımında (Wolfsburg’tan bahsediyor) oynadım. Magath’ın oyun tarzı tamamen disipline dayalıdır. Wolfsburg’taki onca başarımın ardından disiplin konusunda sorunum olduğunu nasıl düşünebilirsiniz? Galatasaray’dan gönderilmemi açıklayabilmek için saçma sapan şeyler uyduruldu.

Rijkaard takımın başındayken hiç bir sorunum yoktu. Hagi geldiğinde beni yanlış yerde oynattı. Ona sol kanatta sadece bir kaç maç oynayabileceğimi, sahadaki asıl yerimin orası olmadığını söyledim. Ama beni dinlemedi. Sonra da benimle bir daha konuşmadı. Kasım’da milli takımın maçından döndükten sonra A2 takımına gönderildiğimi de kulübün sportif direktörü (Adnan Sezgin?) tarafından öğrendim. Bana sadece; Hagi’nin benimle artık çalışmak istemediği söylendi.

Yani ana problem Hagi miydi?

Benim Hagi’yle bir sorunum yoktu. Hagi’nin benimle bir sorunu vardı. Oyuncularının yeteneklerini en iyi şekilde değerlendirmeyi bilmiyor. Galatasaray şu anda 11. sırada ve takımın bu durumu da Hagi’nin teknik direktörlük yeteneği hakkıındaki soruların cevabını veriyor.
Defansa yardım etmediğin konusunda da Türkiye’de oldukça eleştirildin.

İnsanlar görünüşümden dolayı beni tembel olarak niteleyebilirler. İstatistiklerime bakın. Galatasaray’da oynadığım her maç aşağı yukarı 11 kilometre kat ettim sahada. Bu alanda takımda 2. ya da 3. sıradaydım.

This post was written by:

- who has written 412 posts on Efektifpas.


Yazara mail gönder

Leave a Reply

Protected by WP Anti Spam

Takip et // Follow

Açık Radyo – Efektifpas

15 günde bir her pazartesi 19.30'da, 94.9 Açık Radyo'dayız. Duyurularımızı takip etmek için Twitter hesabımızı takip edebilirsiniz...

RadyoEfektifpas

Programlarımızın tüm podcast kayıtları online olarak bulunmasa da dinlemek isteyenler için bir kaç adet program mevcut

‘Salvador’ Guti

Johan Cruyff

Arşivler

Bülent Korkmaz – 3

Tottenham Hotspurs

Nazım Hikmet Ran

HaberVesaire Spor

Video Bug Report

Açılmayan bir video varsa resme tıkla, videonun linkini yolla Teşekkürler...

Facebook Hayran Sayfası

Mart 2011
P S Ç P C C P
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031