Solo, acının içinden geliyor!

Bir önceki kupada olay çıkaran ve teknik kadroyla köprüleri atan Amerika kalecisi Hope Solo, bu kez güçlü geri dönüyor. Solo, sıkıntılı günleri ve ağır sakatlıkları geride bıraktı. Yıllar sonra kupayı ABD’ye götürmek için kalede olacak.

2007 yılında Brezilya’yla oynanan ve yedek kaldığı yarı final maçından sonra yaptıkları, Hope Solo’nun bir daha kolay kolay takıma dönemeyeceğinin işaretiydi. Hiçbir zaman lafını sakınmayan ve sivri dilini saklamayan Solo, hem teknik kadroyla, hem de takım arkadaşlarıyla arasını fena hâlde bozmuştu. Ancak kaleci bir sonraki yılı tamamen bu ilişkileri düzeltmeye ve takım liderliğini futbolu bırakan tecrübeli oyunculardan devralmaya adadı. Bunun sonucu, Amerika Birleşik Devletleri’nin Pekin’de kazandığı Olimpiyat altını oldu.

Hope Solo, iki Dünya Kupası arasındaki dönemde çok ağır sakatlıklar da yaşadı. Belki mücadele azmi onu bırakmamıştı ama omuzları yarı yolda terk etmişti. Doktorlara göre onunki “30 yıl boyunca gördükleri en ağır omuz sakatlığı”ydı. Omuzları neredeyse yeni baştan yaratıldı ancak onu uykusundan sıçratan ağrılar kesilmedi. ESPN’den Jeff Carlisle’a konuşan Solo, “bu ağrılar yüzünden toplara çıkamıyor, uzanamıyordum. Sonra fark ettim ki, hiçbir şey yapmasam da bu ağrılar geçmiyor. Ben de artık umursamıyorum, topa çıktığımda ağrı yaşayacağımı biliyorum ve acının içine atlıyorum” diyor.

Solo, Olimpiyat altınından sonra şimdi de Dünya Şampiyonluğu için sahada olacak. Bakalım Amerika’nın “çılgın” kalecisi uğruna sağlığını feda ettiği kupaya kavuşabilecek mi?

Kaynak: Eurosport.com Türkiye

This post was written by:

- who has written 412 posts on Efektifpas.


Yazara mail gönder

Leave a Reply

Protected by WP Anti Spam

Takip et // Follow

Açık Radyo – Efektifpas

15 günde bir her pazartesi 19.30'da, 94.9 Açık Radyo'dayız. Duyurularımızı takip etmek için Twitter hesabımızı takip edebilirsiniz...

RadyoEfektifpas

Programlarımızın tüm podcast kayıtları online olarak bulunmasa da dinlemek isteyenler için bir kaç adet program mevcut

‘Salvador’ Guti

Johan Cruyff

Arşivler

Bülent Korkmaz – 3

Tottenham Hotspurs

Nazım Hikmet Ran

HaberVesaire Spor

Video Bug Report

Açılmayan bir video varsa resme tıkla, videonun linkini yolla Teşekkürler...

Facebook Hayran Sayfası

Haziran 2011
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930