Kategorisi | 7-RadyoEfektifPas

UEFA’dan açıklama(!)

Tüm dünyada futbol sahalarının yalnızca futbolun oynandığı ve izlendiği alanlar olması hedeflenmektedir. Federasyonumuzun da bağlı olduğu uluslararası spor örgütleri, bu hedefe ulaşmak için evrensel mahiyette çeşitli ilke ve kurallar benimsemiştir.

Bununla birlikte, Galatasaray Kulübü’nün Juventus ile oynayacağı Şampiyonlar Ligi müsabakası öncesinde uluslararası futbol oyun kurallarına aykırı şekilde futbol stadyumunun dışında tüm dünya insanlarının sahiplendiği değerleri, sadece kendilerine mal ederek tartışma yaratmak için kullandıkları görülmüştür. Bu tarz eylemlerin spor alanlarında tasvip edilmesi mümkün olmadığından, konuyla ilgili dosya UEFA Disiplin Kurulu’na sevk edilmiştir.

Bu konuda tüm kulüplerin gerekli hassasiyet ve özeni göstereceğinden emin olmakla birlikte yukarıda anılan ilke ve kurallara aykırı davranılması halinde disiplin sürecinin başlatılacağını belirtmek isteriz.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyururuz.

Tabi ki UEFA böyle bir açıklama yapmadı ve yapmayacaktır da. Ancak Türkiye Futbol Federasyonu Fethiyespor’a ceza verirken ilk paragraftaki cümlenin aynısını kullandı. Buradan yola çıkarsak, TFF’nin bağlı olduğunu ve bu spor örgütlerinin futbol alanlarında sadece futbol oynanması gerektiğini savunduğunu söylediği UEFA da aynı nedenle Galatasaray’a ceza verebilir. Ama vermeyeceğinden de eminiz. Çünkü UEFA anti-ırkçı bir ideolojiye sahip olan RESPECT (Saygı) isimli bir projeyi yürüttüğünü hepimiz biliyoruz. Mandela’nın da bu nedenle bu maç öncesi stadyumda bulunması, taraftarları bu pankartla karşılaması müthiş bir güzellik olarak akıllarda kalacak. Teşekkürler Galatasaray.

This post was written by:

- who has written 412 posts on Efektifpas.


Yazara mail gönder

Leave a Reply

Protected by WP Anti Spam

Takip et // Follow

Açık Radyo – Efektifpas

15 günde bir her pazartesi 19.30'da, 94.9 Açık Radyo'dayız. Duyurularımızı takip etmek için Twitter hesabımızı takip edebilirsiniz...

RadyoEfektifpas

Programlarımızın tüm podcast kayıtları online olarak bulunmasa da dinlemek isteyenler için bir kaç adet program mevcut

‘Salvador’ Guti

Johan Cruyff

Arşivler

Bülent Korkmaz – 3

Tottenham Hotspurs

Nazım Hikmet Ran

HaberVesaire Spor

Video Bug Report

Açılmayan bir video varsa resme tıkla, videonun linkini yolla Teşekkürler...

Facebook Hayran Sayfası

Aralık 2013
P S Ç P C C P
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031