Medel’den cinsiyetçiliğe geçit yok!

Beşiktaş’ın yeni transferi Şilili Gary Medel, cinsiyetçiliğe karşı da savunmaya geçti.

KÖLN –  Şili’de geçtiğimiz akşam yayınlanan bir spor programında yer alan bir erkek yorumcunun kadın yorumcu konuşurken vücut diliyle yaptığı imalı hareketi, Beşiktaş’ın yeni defans oyuncusu Şilili Gary Medel, Twitter’dan attığı mesaj ile eleştirdi.

Canal de Futbol, kısaca CDF isimli Futbol Televizyon Kanalı’nda yayınlanan programın sunucusu Pablo Flamm sunduğu programı açıp günün özel konuğu kadın yorumcu Grace Lozcana’yı tanıtıyor ve sözü ona veriyor. Kadın yorumcu konuşmaya başlayınca yanındaki erkek yorumcu Romai Ugarte, sağ elini ağzına yaklaştırıp el ağız mesafesi kısalınca diliyle yanağının sağ tarafını dışarı doğru oynatarak cinsel aşağılayıcı bir harekette bulunuyor.

Bu olayın gerçekleşmesinin ardından Şili Milli Takımı oyuncusu Gary Medel, öğlen saatlerinde attığı bu twitle konuyu eleştiriyor: “Yorumcu Romai Ugarte’nin bu hareketi eğitimsizlik ve kadın yorumcuya saygısızlıktır. Desteğim Grace Lozcano’yla @gracelozcano”

Medel attığı bu mesajla futboldaki cinsiyet ayrımcılığının bitmesini savunan görüşünü ortaya koyuyor.

Ugarte’nin bu hareketi, kendine misyon olarak Şili televizyonlarındaki gazetecilik etiğini belli bir standarda getirmeyi edinen El Filtrador isimli haber etiği içerikli sitede de sert bir dille eleştirildi.

Programın güncel yorumcuları arasında, Romai Ugarte Ackerman, José Luis Villanueva, César Henríquez,Cristián Basaure, Pablo Contreras bulunuyor. Colo Colo’nun eski kaptanı 56 yaşındaki Patricio Yáñez, Şili Milli Takımıyla 2000 yılında Sidney’de yapılan Olimpiyat Oyunları’nda bronz madalya kazanan 39 yaşındaki Héctor Tapia ve 38 yaşındaki eski milli futbolcu Pablo Conterras da bir dönem programda yorumculuk yapanlar arasında yer alıyor.

https://www.gazeteduvar.com.tr/spor/2017/08/15/medelden-cinsiyetcilige-gecit-yok

This post was written by:

- who has written 412 posts on Efektifpas.


Yazara mail gönder

Leave a Reply

Protected by WP Anti Spam

Takip et // Follow

Açık Radyo – Efektifpas

15 günde bir her pazartesi 19.30'da, 94.9 Açık Radyo'dayız. Duyurularımızı takip etmek için Twitter hesabımızı takip edebilirsiniz...

RadyoEfektifpas

Programlarımızın tüm podcast kayıtları online olarak bulunmasa da dinlemek isteyenler için bir kaç adet program mevcut

‘Salvador’ Guti

Johan Cruyff

Arşivler

Bülent Korkmaz – 3

Tottenham Hotspurs

Nazım Hikmet Ran

HaberVesaire Spor

Video Bug Report

Açılmayan bir video varsa resme tıkla, videonun linkini yolla Teşekkürler...

Facebook Hayran Sayfası

Şubat 2021
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728