Kategorisi | Genel

Hepimize kocakafa deseydiniz…

mehmet-guven-skibbeSabah Ntvspor’da Fuat Akdağ ve Mehmet Demirkol’un spor haberlerini yorumladığı Spor Servisi programını izledim. Mehmet Demirkol güzel bir hatırlatma yaptı Harry Kewell‘ın yerine Mehmet Güven‘in oyuna girmesi konusunda.

Ben Mehmet Güven’i PAF’ta çok izledim. Bu çocuğun lakabı neydi biliyor musun? Zidane’dı. Çünkü hakkaten adamın ‘ağzına’ top atardı her maç. Mehmet altyapıda bu özelliği ile öndeydi. Şimdi onu defansif olarak kullanıyorlar biz de onu bu yönüyle biliyoruz…”

Acaba dedim biz lakapları mı yanlış takıyoruz, yoksa çok mu abartıyoruz o lakaplarla anılınca… Öyle ki, Mehmet Güven‘e Zidane deniyormuş eskiden. Aydın Yılmaz‘a da Figo dendiğini çok iyi biliyoruz. Cafercan ve Özgürcan için de yeni Hakan Şükür denmişti. Mehmet ve Aydın hala kendilerine bir şeyler katamadılar, ama yine de şans verilmeye devam edilmeli. Fakat mantıklı yerlerde şans verilmeli. Yenik durumdayken maçı çevirmesi beklenen adamın yerine oyuna sokarak değil (Bknz. Cafercan, M. Güven).

Beni en çok düşündüren ise aynı jenerasyondan lakabı “KocaKafa” olan Arda‘nın saydıklarımın hepsinden çok daha iyi yerlere gelmiş olması..arda-turan

This post was written by:

- who has written 293 posts on Efektifpas.


Yazara mail gönder

Leave a Reply

Protected by WP Anti Spam

Takip et // Follow

Açık Radyo – Efektifpas

15 günde bir her pazartesi 19.30'da, 94.9 Açık Radyo'dayız. Duyurularımızı takip etmek için Twitter hesabımızı takip edebilirsiniz...

RadyoEfektifpas

Programlarımızın tüm podcast kayıtları online olarak bulunmasa da dinlemek isteyenler için bir kaç adet program mevcut

‘Salvador’ Guti

Johan Cruyff

Arşivler

Bülent Korkmaz – 3

Tottenham Hotspurs

Nazım Hikmet Ran

HaberVesaire Spor

Video Bug Report

Açılmayan bir video varsa resme tıkla, videonun linkini yolla Teşekkürler...

Facebook Hayran Sayfası

Mart 2009
P S Ç P C C P
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031