Kategorisi | Genel

İddaa’lı ilişkiler

Dedim ya futbol yaşamı algılama, yorumlama biçimi çoğu zaman benim için. Hayata dair benzetmelerimi öncelikli olarak futbol ve spor üzerinden yaparak anlatıyorum, anlıyorum, algılıyorum. Geçenlerde de başlıktan da anlayabileceğiniz üzere ilginç bir benzetme serisi geldi.

İddaa oynayan bir çok kişi var etrafta. Ben de tabi ki. Dönem dönem aşk ilişkisi olmak üzere insan ilişkilerine takıyorum kafayı. Malum ilişkiler üzerine çözülemeyen çok şey var hayatta. Neyse ilişki doktoru olarak değil de futbol doktoru olarak bulunduğum bu mecrada bu konuda detaylara girmeyeceğim. Gerek yok.

Çok farklı ilişki biçimleri var hayatta. Tek eşli, çok eşli, tek gecelik benim aklıma ilk gelenler. Hadi ilişkileri de futbolla yorumlayarak algılayarak iyice sığlaşalım.

İddaa’da banko-garanti kupon vardır. Tek eşli ilişkiler, banko kupon gibidir. Banko kuponun getirisi-heyecanı azdır. Ama uzun süreye yayınca her daim mutluluk seninledir. Mutlu olma-etme garantisi vardır. Her zaman dört maçın dördü bir araya gelmez. Bazen bir maçtan yatarsın. Olsun dersin başka sefer seni üzmemek için daha dikkatli 4 maç seçeceğim sevdiğim dersin. Dikkatli davranırsan ilişki yine düzelir. Dikkatsiz davranıp inat yapmaya devam edersin ardarda üzüntüler başlar ve biter gider o “ilişki yatar!”

Tek gecelik ilişki süpriz kupona benzer. Tutmama oranı çok yüksektir. Neredeyse tutmayacağı baştan bellidir. Olmayacak maçları yazarsın kupona. Aynı o gece ayartmaya çalıştığın insana salladığın yalanlar gibi. Ya tutarsa! İşte tutarsa ikisinin de heyecanı çok büyüktür. Tutmazsa da kaybedeceğin bir şey yoktur. Genelde 1 liralık oynarsın o kuponu. Heyecanı banko kupon gibi sürekli değildir, ama topyekün daha büyüktür. Zaten insanı tek gecelik ilişki yaşamaya iten de heyecanı değil midir?

Çok eşli ilişki vardır ki o da sistem kuponudur. Çok eşli kişi çapkındır. Kendisine 7-8 tane hedef-maç belirler. Bunlardan 2-3 tanesi bankodur. Ne zaman arasan gelir seninle dışarı. Diğerleri ise yine ya tutarsa kontenjanından girer kupona. Yine tutması zordur bu kuponun. Hepsini aynı anda yürütebilmek çaba ister. Getirisi değişkendir. Zararın neresinden dönersen kardır kafasındadır. Yine bir kaç tanesiyle ilişkini sürdürebilirsin. Çabaların sonuç verirse mutluluklar , sonuç vermezse bu o ilişki yatar…

görsel: http://www.resimler.tv/resim1366.htm

This post was written by:

- who has written 412 posts on Efektifpas.


Yazara mail gönder

Leave a Reply

Protected by WP Anti Spam

Takip et // Follow

Açık Radyo – Efektifpas

15 günde bir her pazartesi 19.30'da, 94.9 Açık Radyo'dayız. Duyurularımızı takip etmek için Twitter hesabımızı takip edebilirsiniz...

RadyoEfektifpas

Programlarımızın tüm podcast kayıtları online olarak bulunmasa da dinlemek isteyenler için bir kaç adet program mevcut

‘Salvador’ Guti

Johan Cruyff

Arşivler

Bülent Korkmaz – 3

Tottenham Hotspurs

Nazım Hikmet Ran

HaberVesaire Spor

Video Bug Report

Açılmayan bir video varsa resme tıkla, videonun linkini yolla Teşekkürler...

Facebook Hayran Sayfası

Nisan 2011
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930